Rozegrano X zawody karpiowe Sazan 2017

Aktualności | 2017-06-01 | Publikujący: Koło PZW nr 126 Odra

X Zawody karpiowe sazan 2017 są już historią , w tym roku głównymi sponsorami zawodów które odbywają się nieprzerwanie od 10 lat  na tej samej wodzie byli SKLEP-KARPIOWY.PL - Przemysław Bzdziuch oraz SKLEP WĘDKARSKI RYBKA WODZISŁAW - Piotr Potysz.

Zawody rozpoczęły się 17 maja 2017 roku i trwały do 21 maja , łowisko SAZAN zostało podzielone na 2 sektory w każdym po 6 stanowisk sponsorami sektorowymi zostali SKLEP-KARPIOWY.PL oraz SKLEP WĘDKARKI RYBKA WODZISŁAW SL.

W X jubileuszowych zawodach złowiono rekordową ilość karpi i amurów jak na sazana bo aż 637,822  !

Miejsca premiowane na X ZAWODACH SAZAN 2017 to 1-6  . Przy czym miejsca 1-3 otrzymały - Bony do wykorzystania  w sklepach naszych głównych sponsorów - zasiadki na łowisko Nekielka - piękne puchary oraz pellet. Miejsca 3-6 to już nagrody rzeczowe  . Były też nagrody za największa rybę  ( Podziękowania dla sponsora Grzegorza Kąkol ) za pierwszą rybę oraz za karpia KOI W tym roku losowanie stanowisk poprzedziła mała impreza integracyjna . Był tradycyjny kołacz , był pyszny grill i coś chłodnego do grilla . Był to czas to luźnych rozmów i wspólnych wspomnień , ale dało się wyczuć iż w głowach już tylko losowanie  .Tak wiec  czas brać się do roboty !

W zawodach mamy 12 drużyn , są stanowiska lepsze i gorsze - na sazanie tzw, bankowe miejscówki to stanowiska 1.3.4.12.13.14 i te stanowiska wzbudzają podczas losowania najwięcej emocji - warto dodać iż podczas losowania rozlosowano dodatkowo 2  nagrody niespodzianki w postaci wiaderek pelletu a każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy w postaci pelletu oraz kulek STALOMAX . Losowanie przebiegło szybko i sprawnie najwięcej szczęścia i emocji miała drużyna SKLEP-KARPIOWY.PL Grzegorz Danus & Adrian Danus losując aż 4 razy - w pierwszym losowaniu nagroda niespodzianka , w drugim jocker , w trzecim stanowisko 4 - w czwartym stanowisko 1  ! ! !

Około godziny 12 wyjazd na stanowiska  , i czas na przygotowanie stanowiska i łowiska ! o godzinie 16 sygnał i cała fregata modeli zdalnie sterowanych wyruszyła na sazana w poszukiwania karpia . Jako pierwsza pochwalić się rybą mogła drużyna  na stanowisku 12 - Dariusz Bura , Tomek Piprek

Od tego czasu zgłoszenia nadchodziły lawinowo , a to amur na 13 a to karp na 1 a to 3 ryby na 4 !

Ma być krotka ale treściwa relacja wiec nie będziemy opisywać tu wszystkich brań z osobna bo była ich całą masa - Przykład drużyna na  stanowisku 1 gdzie 12 ryb zaparkowało w trzcinach , liliach , korzeniu a tylko 7 ryb na macie . Nie znaczy to ze inne drużyny miały łatwo pod względem zaczepów i spinek byli oni na równo z drużyna z stanowiska 3 która również zaliczyła wiele rozczarowań podczas holu .

Następna ciekawa sytuacja to BIG FISH ! Drużyna w skaldzie Grzegorz Kąkol/  Dariusz Gmyrek bo o nich mowa ma chyba na to jakiś patent który obiecali zdradzić po przyszłorocznych zawodach ! Dlaczego patent ? To właśnie ta drużyna łowiła w zeszłym roku karpia o wadze 20.2 kg ( Grzegorz Kąkol ) w tym roku również im sie to udało łowiąc karpia o masie 19,800kg ( Dariusz Gmyrek ) karp jest też nowym PB Darka  GRATULUJEMY ! ! ! oczywiście  Darek nie był by sobą i dołożył do puli karpia 19,570kg. Dodając do tego amury i inne karpie dało im to 3 miejsce w zawodach - Trzecie nie znaczy ze przyszło im łatwo , pierwszy raz na sazanie o 3 miejsce do konca walczyły 4 druzyny ! Stanowiska 1,14,12,13 po miedzy nimi ruznca wachała sie miedzy 2 kg !

Miejsce 1 zajęła drużyna na stanowisku 4 Pachucki  Jacek / Sosna Mariusz tu nie ma czego opisywać , drużyna po prostu łowiła wtedy jak wszyscy łowili , ale łowiła tez w tedy jak brania na sazanie na chwile ustawały ! Oni po prostu na jedna rybę sąsiadów odpowiadali trzema większymi karpimi tym samym " odjechali " tak daleko ze ciężko było ich dogonić ! A doławiając następne ryby odbierali ochotę do " gonienia ich " innym drużyną.

Węgrzyk Łukasz /  Kuc Bogusław - Co by tu napisać hmmm powiem tak mnustwo brań , mnustwo spinek , całą masa ryb na macie i drugie miejsce ! Czyli chopacy sie nie nudzili - mieli co robić na stanowisku .

Karp KOI z stanowiska 9

Podsumowując  , zawody mega udane , żadnych nieporozumień po miedzy drużynami , żadnych protestów , piękna pogoda - cała masa ryb !

OFICJALNE WYNIKI X ZAWODÓW KARPIOWYCH SAZAN 2017

Miejsce 1. Team Fantazja -  Pachucki  Jacek  & Sosna   Mariusz      158,690 kg

Miejsce 2. Team Grants Carp - Węgrzyk Łukasz & Kuc Bogusław  93,670 kg

Miejsce 3. Team Karp-klub.pl - Kąkol Grzegorz & Gmyrek Dariusz 77.710 kg

Miejsce 4. Team D & D -  Wożniak   Dariusz & Raczyński  Dariusz  77,370 kg

Miejsce 5. Team SKLEP-KARPIOWY.pl - Danus Grzegorz, Danus Adrian 76,050 kg

Miejsce 6. Team Piraci - Piprek Tomasz,Bura Dariusz  75,352 kg.

Ogromne podziękowania dla głównych sponsorów sektorowych - SKLEP-KARPIOWY.PL oraz SKLEP WĘDKARKI RYBKA WODZISŁAW Piotr Potysz , oraz dla całej reszty form które wspomogły naszą imprezę !

Lista sponsorów:

SKLEPKARPIOWY.PL

SKLEP ZOOLOGICZNO WEDKARSKI RYBKA WODZISŁAW ŚL

RAFMIX

UNDERCARP

BANDABAITS

CARPTRAVEL

ALLER AQUA

Koło 126 ODRA

NASH TACKLE POLSKA

ŁOWISKO KARPIOWE NEKIELKA

Grzegorz Kąkol AUTO NAPRAWA