Zawody Towarzyskie o Puchar Kierownika Nadzoru Polderu Buków

Aktualności | 2016-05-12 | Publikujący: Koło PZW nr 126 Odra

W dniach 30.04 do 03.05 2016 r koło  PZW nr 126 Odra zorganizowało Towarzyskie zawody wędkarskie /spławikowo –gruntowe/ o Puchar Kierownika Nadzoru Polderu Buków na zbiorniku  „SREBNIOK”656 którego gospodarzem jest Koło PZW nr 126 Odra.

Zawody te miały dać rozeznanie czego możemy się spodziewać łowiąc ryby na zbiorniku ponieważ zbiornik jest mało odwiedzany przez naszych członków

Zabawy mieliśmy co niemiara ponieważ zbiornik okazuje się bardzo łowny  w duże Leszcze , karpie , szczupaki, itp. mimo że  pogoda jak na weekend Majowy  nas nie rozpieszczała, dlatego zapraszamy do częstszego odwiedzania naszych członków na piękny zbiornik  SREBNIOK . Podczas kontroli stwierdza się że wędkują tam wędkarze z ościennych Kół tylko nie z Naszego Koła.

Mankamentom zbiornika jest to że samochody należy zastawić na parkingu ale jesteśmy na dobrej drodze żeby to załatwić z RZGW i umożliwić wjazd  członkom PZW  wzdłuż koryta rzeki Odry po przesypaniu odpływu ale to jeszcze trochę potrwa.

W miesiącu Lipcu 2016 będziemy organizować drugie  tego typu zawody na zbiorniku Srebniok gdy już będzie można zapolować na suma  a jest tam dużyyyy.....

Złowiono 5 szt. karpa 1,8 – 3 kg , 14 szt. leszcza 1,8  – 4,8 kg , jednego szczupaka 1,5 kg.

Wyniki zawodników :

Lp.